Κοινωνική Κουζίνα – Β1

Στον προαύλιο χώρο του Αγίου Κωνσταντίνου στη Γλυφάδα, την  Πέμπτη 22 Μαρτίου 2018, οι μαθητές του Β1 μαγείρεψαν με τους εθελοντές της ” ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ” προσφέροντας ένα γεύμα αλληλεγγύης σε όλους τους παρευρισκόμενους.
Με την υποστήριξη των καθηγητών τους Θωμά Χαρ., Ντόβα Δημ.και Μινόπουλου Χρ., οι μαθητές υλοποίησαν δράση στα πλαίσια  προγράμματος Αγωγής Υγείας με στόχο  τη διεύρυνση της επικοινωνίας  με τους συμπολίτες τους, την υποστήριξη των ευάλωτων κοινωνικών ομάδων και την καλλιέργεια του εθελοντισμού.
Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με επιτυχία, προσφέροντας  σε όσους συμμετείχαν τη βεβαιότητα ότι με τη συνεργασία και την αλληλοϋποστήριξη  μπορεί η καθημερινότητά μας να γίνει καλύτερη.