Εκπαιδευτική Επίσκεψη στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024,οι μαθητές και οι μαθήτριες του προσανατολισμού Οικονομίας και Πληροφορικής επισκέφτηκαν το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών όπου παρακολούθησαν ημερίδα ενημέρωσης από όλα τα τμήματα του πανεπιστημίου. Τα παιδιά ενημερώθηκαν για τα προγράμματα σπουδών και την επαγγελματική αποκατάσταση που προσφέρει  το κάθε τμήμα ενώ είχαν την ευκαιρία να εκφράσουν τις απορίες  και τους προβληματισμούς τους στους υπεύθυνους καθηγητές της κάθε σχολής.

Ευχαριστούμε το πανεπιστήμιο για την εξαιρετική οργάνωση και τη ζεστή φιλοξενία καθώς επίσης και τους συνοδούς καθηγητές κα Θωμαϊδου, κα Καρτσάκη και κα Παπαχρήστου  για τη βοήθεια που πρόσφεραν στους υποψήφιους φοιτητές του σχολείου μας.