Δικαιολογητικά Εγγραφών Μαθητών 2023-2024

Παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας να προσέλθουν στο σχολείο για εγγραφή, καθημερινά στις 9:00΄-13:00΄, με τα εξής δικαιολογητικά :
1. Υπεύθυνη δήλωση κηδεμόνα που πραγματοποίησε την ηλεκτρονική εγγραφή. (Συμπληρώνονται τα 1, 2, 3α).ΥΠ.-ΔΗΛΩΣΗ-ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

2. Υπεύθυνη δήλωση έτερου κηδεμόνα για την αποδοχή της Υπεύθυνης Δήλωσης 1.(Συμπληρώνονται τα 1, 2, 3β).ΥΠ.-ΔΗΛΩΣΗ-ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

3. Εκτύπωση  και υπογραφή της Οριστικής Ηλεκτρονικής Δήλωσης (Θα τη βρείτε στις Υποβληθείσες Δηλώσεις).
(από το https://e-eggrafes.minedu.gov.gr/#/ )

4. Φωτοαντίγραφο δελτίου αστυνομικής ταυτότητας μαθητή/ήτριας. Σε περίπτωση που δεν υπάρχει Α.Τ.  να προσκομίζεται φωτοαντίγραφο διαβατηρίου.

5. Για τους αλλοδαπούς μαθητές/τριες θα πρέπει να προσκομιστεί στο σχολείο Πιστοποιητικό Γεννήσεως του μαθητή/τριας μεταφρασμένο  από επίσημη αρμόδια αρχή.

6. Έντυπο γονικής συγκατάθεσης για ανάρτηση εργασιών μαθητών/τριών στην ιστοσελίδα του σχολείου.ΥΠΕΥΘΥΝΗ-ΔΗΛΩΣΗ-ΓΟΝΕΑ-ΓΙΑ-ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ-ΕΡΓΑΣΙΩΝ

7. Έντυπο αποδοχής κανόνων χρήσης της σχολικής βιβλιοθήκης.ΥΠΕΥΘΥΝΗ-ΔΗΛΩΣΗ-ΓΟΝΕΑ ΔΑΝΕΙΣΤΙΚΗΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ

Ειδικά για την εγγραφή των μαθητών/τριών στην Α΄τάξη θα πρέπει άμεσα οι γονείς/κηδεμόνες να προσκομίσουν στο σχολείο και το έντυπο ατομικού δελτίου υγείας μαθητή συμπληρωμένο και υπογεγραμμένο από γιατρό. Το έντυπο αυτό είναι εντελώς απαραίτητο για να μπορέσει ο μαθητής/τρια να συμμετάσχει στο μάθημα της Γυμναστικής. ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ.

Παρακαλούμε για την έγκαιρη ανταπόκρισή σας και σας ευχόμαστε καλή και δημιουργική σχολική χρονιά.